„Strážníci mohou operativně zasahovat po celém městě. Věříme, že to zvýší bezpečnost,“ uvedl náměstek primátora Rudolf Blažek, do jehož kompetence spadá problematika bezpečnosti. Městská policie letos uvedla do provozu již čtrnáct radarových vozidel, z toho dva vozy VW Transporter a dvanáct vozů Octavia Combi. „Jsou v barvách městské policie, nehodláme se skrývat. Nikdo si již nemůže být jistý, že jej okolojedoucí policejní auto nezměří.

To samé platí o státní policii,“ řekl Deníku Ludvík Klema, náměstek ředitele městské policie. Městská policie včera předvedla i pistolový laserový měřič a mobilní radar na trojnožce, který nejen měří rychlost, ale dokáže i statisticky vyhodnocovat množství a podíl vozidel jedoucích vyšší než povolenou rychlostí. Jen stacionární radary už naměřily od ledna vyšší rychlost u více než 88 tisíc vozidel, z toho 2573 řidičů překročilo rychlost o více jak 40 km.

Nejextrémnější případ se stal v ulici 5. května, kde je povolena nejvyšší rychlost 80 km, ale řidič se řítil rychlostí 168 km. Radary polde Blažka pomohly snížit počet nehod zaviněných příliš vysokou rychlostí. „Například za poslední týden je to ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 23 případů méně, tedy zhruba o třetinu.“ uvedl včera Blažek.