Dokument zavazuje radu hl. města, aby předložila zastupitelstvu ke schválení návrh na poskytnutí účelové dotace Praze 1 na fungování nemocnice za příští rok ve výši 42 milionů korun. Pro následující rok by se měla výše dotace odvíjet od příslušných provozních a investičních nákladů.

Nemocnice Na Františku.
O nemocnici Na Františku se bude starat město, rozhodli zastupitelé

Návrh na zrušení koncesního řízení 

Rada by také v budoucnu měla všechna zásadní rozhodnutí kolem nemocnice konzultovat s Prahou 1. Městská část by ale měla poskytnout pověřeným zástupců Prahy veškeré materiály vztahující se k ekonomické situaci nemocnice a zpřístupnit zástupcům prostory pro kontrolu movitého a nemovitého majetku.

„Dnes odpoledne zasedá Rada městské části Prahy 1, které předložím všechny dostupné informace týkající se nemocnice, včetně dnešního usnesení rady města a návrhu Memoranda. Následně na zítřejším zasedání Zastupitelstva Prahy budu s ohledem na výše zmíněné usnesení navrhovat, abychom v koncesním řízení neschvalovali žádného z uchazečů, a doporučím, aby zastupitelstvo navrhlo zmíněné koncesní řízení zrušit,“ uvedl radní Daniel Hodek.

Nemocnice Na Františku.
Do tendru na provozovatele Nemocnice Na Františku se přihlásili jen dva zájemci

„Jsem rád, že se tímto krokem naplňuje jeden z mých cílů dlouhodobé strategie. Praha má v oblasti zdravotnictví odpovědnost vůči Pražanům, ale doposud má k dispozici pouze nástroje v rámci přednemocniční akutní péče a nikoli lůžkové péče,“  řekl radní Adam Lacko.