Radní totiž chtějí navrhnout, aby plocha, která je v současnosti z části pokrytá betonem a zarostlá keři, změnila svůj charakter. V územním plánu by se z označení park a parkově upravené plochy mělo stát smíšené městské jádro.

Co to znamená? Zatímco nyní není možné, aby na místě vznikla jakákoliv zástavba, díky změně by to bylo možné. To ostatně připouští i důvodová zpráva návrhu radních, kterou má Deník k dispozici.

Nesdělíte záměr, nepodpoříme

„Změnou využití bude dána možnost zpracovat studii zastavění a urbanistického dotvoření panoramatu mezi ulicemi Revoluční a Barvířská,“ píše se v dokumentu.

Možnost jakékoliv zástavby na tomto území však dráždí opozici na radnici Prahy 1. „Jsme proti ubývání zeleně v centru Prahy, protože moc jí už nezůstalo. Změna plánu není nutná, spíše bychom měli zkultivovat stávající park,“ sdělila Deníku zastupitelka a zároveň předsedkyně Komise pro parky, zeleň a čistotu Lenka Alžběta Dušková.

Podle další zastupitelky Kateřiny Klasnové (Věci veřejné) opozice podnět nepodpoří, pokud vedení radnice jasně nesdělí, co s územím zamýšlí.

Chtějí více možností

To však zatím nemá jasnou představu. „Proto chceme zahájit širokou diskusi mezi veřejností i volenými zástupci, aby se nakonec došlo k všeobecné shodě. Změna v územním plánu by nám do budoucna dala mnohem více možností pro konečné rozhodnutí, co před mostem vznikne,“ sdělil Deníku starosta Petr Hejma.

Z opozičních stran na radnici se ozývají hlasy, že o místo mají zájem developeři, kteří by místo zastavěli a využívali by nedaleké podzemní garáže. Jejich lokalizace v Hradební ulici je totiž dalším podnětem radních pro územní plán. „To jsou nesprávné úsudky, kdybychom měli nějaké plány, tak je odhalíme,“ dodal Hejma.