Její 11. ročník24. června 2007večer v Průmyslovém paláci na holešovickém Výstavišti končí. Podle ředitele PQ Ondřeje Černého se v Praze potkal doslova celý divadelní svět. "Výstava naplnila základní cíle. Představila vrcholy světové scénografie za poslední čtyři roky, v sekci Scenofest je konfrontovala se studentskou kreativitou a scénografům a architektům dala příležitost k setkáním, diskusím a k tvorbě," řekl Černý. Upozornil, že tu jednali například i zástupci Mezinárodní organizace scénografů, divadelních architektů a techniků (OISTAT), která byla v roce 1967 založena právě v Praze. Také Mezinárodní divadelní ústav (ITI) vznikl před téměř 60 lety v Praze.

Pražské quadriennale se letos vydalo do centra metropole. Program Praga Theatralis nabídl vystoupení zvukových a světelných designérů, performerů, tanečníků a dalších umělců, kteří ve frekventovaných lokalitách uskutečnili často nepřehlédnutelná představení a instalace. "Odrazilo se to v návštěvnosti na Výstavišti, kde se výstava samotná stala atraktivní i pro pražskou kulturní veřejnost," dodal Černý. Sekci národních expozic obeslal rekordní počet 48 zemí, poprvé v ní vystavovalo Irsko, Kamerun, Gruzie a Bělorusko. V silné konkurenci udělila mezinárodní porota hlavní cenu Zlatou trigu Rusku, zlaté medaile si odvezli divadelníci z Portugalska, Mexika, Španělska, Lotyšska, Německa, Jihoafrické republiky, Slovenska a Tchajwanu.

Mezi držiteli cen UNESCO na podporu umění v oblasti performing arts, které se v Praze při této příležitosti udělovaly podruhé, byla i Divadelní fakulta pražské Akademie múzických umění (DAMU). Potřetí byla součástí hlavního programu této mezinárodní soutěžní scénografické přehlídky, největší svého druhu na světě, akce PQ dětem. Těch na Výstaviště zavítalo 3700, přičemž z jejich pohledu se nejlepší národní expozicí stal stánek bratří Formanů reprezentující Českou republiku.