Půlnoční mše se v Praze uskuteční třeba v katedrále svatého Víta, kde pražské arcibiskupství získalo výjimku, protože areál Pražského hradu je dlouhodobě kvůli pandemii koronaviru uzavřen.

Stanislav Zeman z pražského arcibiskupství uvedl, že hradní areál bude otevřen i pro návštěvníky bohoslužeb, které začínají 25. prosince v 10.00, 26. prosince v 10.00, na Silvestra v 16.00 a na Nový rok v 10.00. Na Hod Boží vánoční se také uskuteční v 16.00 setkání u jesliček. Přístup do prostoru Pražského hradu bude vždy pouze z Hradčanského náměstí přes čtvrté nádvoří, a to 30 minut před začátkem.

Na půlnoční mši do katedrály se budou od 22. prosince rozdávat na recepci pražského arcibuskupství na Hradčanském náměstí vstupenky do naplnění kapacity stanovené vládou, uvedl Zeman. Bohoslužba bude v přímém přenosu na TV Prima.

Povolený počet účastníků mší se s přechodem do čtvrtého stupně protiepidemických opatření snížil na 20 procent kapacity kostela. Na Štědrý večer se půlnoční v Praze uskuteční také třeba v kostele na Karlově, u sv. Ignáce nebo v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně. Seznam bohoslužeb v pražské arcidiecézi je na webu.