Největší problém mají maminky s malými dětmi. Psi jim vadí hlavně u hřišť a pískovišť. Cyklistům a in-line bruslařům zase hrozí kolize s nehlídaným zvířetem.

Špatnou zkušenost s pejskaři ve Stromovce mají vychovatelky ze Základní školy v Korunovační ulici.

„Volně pobíhající psi by sami o sobě až tak nevadili. Horší je, že si chtějí s dětmi hrát. Jednou se mi stalo, že pes přiběhl k dětem a začal skákat za míčem a kolem dětí. Naštěstí jej duchaplná kolegyně odvedla pryč,“ vzpomíná jedna z vychovatelek, Lenka Reichová.

Učitelky se snaží majitele psů upozorňovat, aby si zvířata hlídali, případně odvedli. „Děti zase učíme, aby nedělaly v přítomnosti psa prudké pohyby a byly v klidu,“ dodává Reichová.

Nejvíc všem vadí výkaly v pískovištích

Podle mnoha maminek by bylo lepší, pokud by byla hřiště oplocená. „Hlavně kvůli výkalům, ty by se do pískoviště rozhodně dostat neměly. Jinak by pejskaři samozřejmě měli aspoň kolem těchto míst vést své miláčky na vodítku. Ovšem málokdo to udělá,“ stěžuje si Lucie M. z Prahy 7.

Chovatelé psů mají ve Stromovce vyhrazené speciální místo, takzvanou psí louku, v zadní části parku u železnice. Za nedodržení pravidel hrozí majiteli psa pokuta až do výše 1000 korun.

Podrobněji se věnujeme tomuto tématu v dnešním vydání Deníku na straně 8.