Chlapeček se jmenuje David. V době narození měřil 48 centimetrů a vážil 3,1 kg. V téže nemocnici se na přelomu roku narodilo celkem 5 dětí.

Jako druhá přišla na svět holčička v porodnici U Apolináře. Podle porodní asistentky Lucie Hlavničkové se Johanka Jitka narodila čtvrt hodiny po půlnoci. 

Další dítě se narodilo půl hodiny po půlnoci v nemocnici Podolí. Šlo o chlapečka. Tobiáš se může pochlubit mírami 51 centimetrů a váhou 3651 g.

První dítě roku 2013, narozené v Nemocnici Na Bulovce, je kluk a jmenuje se Tadeáš. Narodil se v 01:43, váží 3040 gramů a měří 47 cm. U porodu byl celou dobu přítomen i otec. Na Silvestra se na Bulovce narodilo pět dětí, 4 kluci a jedno děvče.

Na ostatních porodnicích půldruhé hodiny po půlnoci neevidovali zaměstnanci žádné narozené dítě.

Jak to bylo vloni?

Vloni byl prvním novoročním miminkem v metropoli malý Dominik. Praha si narozdíl od ostatních krajů na něj musela počkat. Zatímco v některých porodnicích v jiných městech se první děti rodily již několik minut po půlnoci, Dominik na svět přišel až v 01:34. Celkem se v metropoli během prvního dne roku 2012 narodilo 16 dívek a 13 chlapců. Miminka dostala od primátora Bohuslava Svobody (ODS) 15 tisíc korun, stříbrnou minci a pamětní list.

Dárek pro děti

Tradice předávání daru prvnímu pražskému občánkovi vznikla dle archivních materiálů pravděpodobně v 60. letech 20. století za primátora Ludvíka Černého. Do roku 2000 však dostával dar pouze první pražský občánek narozený 1. ledna, kdy dar se pohyboval od pěti do patnácti tisíc korun a formou vkladní knížky na jméno dítěte ho předával primátor matce ještě v porodnici.

Od roku 2001 dostávají finanční dar všechny děti, které se narodí matkám s trvalým pražským bydlištěm 1. ledna v porodnicích na území hlavního města. Zatímco ještě v letech 2000 až 2005 byl dar ve výši 10.000 korun, od roku 2006 je to již 15.000 korun na dítě.

Prvního Pražánka vám více představíme již ve středečním vydání Pražského deníku!