Babyboxy, jichž je po celé republice již sedm desítek, zatím pomohly zachránit 153 odložených dětí; převahu mají holčičky. V Hloubětíně, kde byla z Hessovy iniciativy vybudována vůbec první česká schránka pro možnost odložení opuštěných miminek již před dvanácti roky, bylo takto zachráněno 25 dětí.

Babyboxy mají i své kritiky 

Před měsícem, na sklonku března, tam kdosi odložil chlapečka, který dostal jméno Vladislav. Nahé miminko, zabalené pouze v šátku, bylo v pořadí 151. zachráněným dítětem. Jen od začátku letošního roku se dvířka babyboxů zavřela za sedmi miminky.

Babyboxy nicméně mají i své kritiky. Ti například zdůrazňují, že dítě by mělo znát své skutečné rodiče – což je zásadní nejen z etického hlediska a z pohledu práv dítěte, ale do budoucna může jít třeba i o velmi důležitou informaci podstatnou pro léčbu některých onemocnění. Jako protiargument lze někdy zaslechnout, že nezanedbatelné procento dětí z běžné populace zřejmě má jiného biologického otce, než který je zapsán v rodném listě, či že jako větší problém by mohlo být vnímáno umělé oplodnění spermatem anonymního dárce.