Devátý ročník Prague Pride, který přibližuje život leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT), letos připomene počátky aktivismu této komunity. Přehlídka začala v pondělí tradičně koncertem a vyvrcholí právě sobotním karnevalovým pochodem centrem metropole.

Pochod Prague Pride prošel 11. srpna centrem Prahy.
Prague Pride představí život gayů v Číně. Myslí i na seniory

Průvod vyrazí v sobotu asi ve 12.30 z Václavského náměstí ulicí Na Příkopě, přes náměstí Republiky, Revoluční ulicí, Řásnovkou a Klášterskou ulicí na Dvořákovo nábřeží a pak přes náměstí Curieových a Čechův most na nábřeží Edvarda Beneše. "Komunikace na trase průvodu budou postupně uzavírány," sdělil Hofman. Předpokládá se účast několika desítek tisíc lidí, doplnil.

Omezení se dotkne i MHD

Na trase průvodu bude omezen i provoz tramvají a autobusů MHD. Dotkne se to zhruba mezi 13.15 a 14.45 linek vedoucích přes náměstí Republiky, ulice Revoluční a Na Františku a Čechův most.

Pochod hrdosti - Prague Pride
Průvod hrdosti gayů a leseb Prague Pride projde letos metropolí 10. srpna

Tramvajové linky 6, 8, 15, 26 a 41 budou v úseku mezi Masarykovým nádražím, respektive Florencí, a Strossmayerovým náměstím vedeny odklonem přes zastávky Těšnov, Štvanice a Vltavská. Linka 17 povede v úseku Staroměstská - Čechův most přes zastávku Malostranská.

Provoz autobusové linky 194 bude dočasně zcela přerušen a linka 207 povede v úseku Florenc - Staroměstská odklonem. Podrobné informace najdou lidé na webu pražského Dopravního podniku.

Duhová vlajka zavlála nad Prahou. Radní podpořili festival Prague Pride.
Nemusíme nic skrývat. Radní jsou díky duhové vlajce spojenci LGBT komunity