Technická správa komunikací (TSK) se chystá k opravě vozovek například na frekventované Štěrboholské spojce. Tam se uskuteční dvě etapy oprav. První začne 3. července v úseku od Průmyslové k Nedokončené ulici, a to ve směru do centra. Uzavírka jízdního pruhu potrvá do 28. srpna. Ve stejném úseku, ale v opačném směru, potrvá omezení od 28. srpna do 20. října.

Opravu TSK chystá rovněž v Českobrodské ulici v úseku mezi ulicemi Broumarská a Lomnická, v ulici Na Baních v Praze 5 nebo na Jižní spojce v Praze 4. Tam bude TSK frézovat část vozovky od 10. července do 30. srpna v části mezi ulicí 5. května a Barrandovským mostem.

Dopravní uzavírky v Praze 

Oprava tramvajové tratě se dotkne náměstí I. P. Pavlova, stejně tak úseku ulice Jugoslávských partyzánů k náměstí Míru. V první polovině července bude dopravní podnik (DPP) vyměňovat panely v křižovatce ulic Ječná a Sokolská a Ječná a Karlovo náměstí – 5. července bude zcela uzavřen provoz v Sokolské ulici. Oprava v ulici Jugoslávských partyzánů se uskuteční od 28. července do 11. srpna.

Vodovod budou Pražské vodovody a kanalizace opravovat v ulici U Plynárny, a to v úseku mezi ulicemi Nad Vinným potokem a Bohdalecká. Tam práce začaly už v červnu, DPP totiž opravuje tramvajovou trať. Vodovod, společně s vozovkou, bude opraven rovněž v Korunovační ulici, práce tam začnou 3. července.

Omezení se dotknou i pražské MHD. DPP plánuje na trase metra C v úseku mezi Pražského povstání a Roztyly výměnu výhybky. Práce by měly trvat od 2. do 10. července, v daném úseku bude jezdit náhradní autobusová doprava.

Čtěte také: Šílenství, zní o zákazu kamionů v Praze