Divočina na Černém Mostě se změní na parkPozemek označovaný jako Divočina ležící na kraji sídliště Vybíralka na Černém Mostě se promění. Správcem prostoru se totiž stane příspěvková organizace Praha 14 kulturní. Nyní na místě probíhají první práce. Nejprve se odstraňují nevhodné dřeviny a tento týden začnou terénní úpravy. Z Divočiny se tak stane prostor pro volnočasové akce. Magistrát na projekt poskytl dotaci 910 tisíc korun. 

Veletrh pracovních příležitostíPřes stovku zaměstnavatelů se představí na letošním veletrhu pracovních příležitostí Šance v areálu Vysoké školy ekonomické v Praze na náměstí Winstona Churchilla. Třídenní akce začíná dnes v Rajské budově. Zde budou otevřeny stánky firem každý den od 10 do 16.30 hodin. 

Magistrát spustil informační web ke sdílenému ubytováníNa fenomén sdíleného ubytování zareagovalo hlavní město spuštěním nových webových stránek s názvem sdileneubytovani.praha.eu a shared-accommodation.praha.eu. Web je určený pro ubytovatele i ubytované a je tedy dvojjazyčný. Jeho cílem je informovat obě strany o povinnostech, které musí splnit, jako je odvést poplatek za lázeňský nebo rekreační pobyt, oznamovací povinnost cizinecké policii a podobně. Podle odhadů přicházejí pražské radnice kvůli krátkodobým ubytováním metropole ročně zhruba o 120 milionů korun, protože poskytovatelé ubytování často nevědí, jaké povinnosti se jich týkají.