„Jsme přesvědčeni, že i tato připravovaná výluka metra proběhne, stejně jako čtyři předchozí v loňském a letošním roce, zcela bez komplikací. Historicky poprvé stihneme vyměnit dvě výhybky najednou. To je dáno nejen přímým spojením mezi pracovištěm a depem Kačerov, odkud jezdí pracovní technika na speciálních vozech, ale i pečlivou přípravou harmonogramu celé akce," uvedl generální ředitel DPP Milan Křístek.

Provoz metra bude zachován mezi stanicemi Letňany až Budějovická s tím, že v úseku Pražského povstání – Budějovická budou vlaky jezdit jen po jedné koleji. Mezi stanicemi Budějovická a Háje bude zavedena náhradní autobusová doprava XC, která odpovídá využití parametrům soupravy metra, jde o dva až tři autobusy, bude záležet na množství cestujících. Autobusy budou jezdit podle intervalu metra, tedy v průběhu dne přibližně v intervalu osm až devět minut, ve večerních hodinách deset minut.

Ve stanicích metra bude rozmístěno 60 informačních tabulí, které budou nejen v češtině, ale i angličtině a němčině. „Na nejexponovanějších místech budou vyškolení a jazykově vybavení pracovníci radit cestujícím o dopravních opatřeních spojených s výlukou," uvedl mluvčí DPP Petr Vorlíček s tím, že prodloužena bude i provozní doba telefonní infolinky 296 19 18 17, a to vždy od 7:00 do 21:00.

Loni o Velikonocích vyměnil DPP výhybky na první koleji u stanice I. P. Pavlova. Koncem září loňského roku byla třídenní výluka linky A, kdy se měnily výhybky ve stanicích Náměstí Míru a Dejvická.