„Část hasičů slouží v provizorních prostorách přímo na stavbě, část se přesunula k dobrovolným hasičům do Letňan,“ uvedli pražští hasiči na oficiálním twitterovém účtu. Během několika let na místě vznikne nová stavba, která nahradí montovanou hasičárnu postavenou v roce 1942 původně na pět let.

Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky by první etapa stavby (garáže a zázemí pro výjezdové hasiče) měla stát do dvou let. Pak je v plánu administrativní budova i základna zdravotnické záchranné služby. „Celková investice stavby se pohybuje kolem 353 milionů korun,“ dodal mluvčí. Projekt vznikl na stávajících pozemcích podle Kavky i kvůli tomu, že současná základna je na strategickém místě pro severní část Prahy.

Do moderního zázemí v Holešovicích by se pak měli přesunout rovněž hasiči z pražské centrální stanice v Sokolské ulici. Měla by tu znovu být i potápěčská základna jako už jednou v minulosti. Plánuje se i místo pro policii. Práci jim a hasičům usnadní také moderní technika včetně - dnes už samozřejmého - automatického otevírání vrat garáží.

Hasičská zbrojnice v Holešovicích je stanicí s druhým nejvyšším počtem výjezdů.