Komárek podle Kučerových slov vzešel z výběrového řízení, posuzovaného devítičlennou komisí. „Základním požadavkem byla pětiletá praxe ve vedoucích pozicích i v rámci služby kriminální policie a vyšetřování – a mimo jiné museli uchazeči předložit vlastní koncepci organizace a řízení ÚOKFK," připomněl náměstek policejního prezidenta.

Komárek podle Pavly Kopecké z policejního prezidia nastoupil k policii v roce 1991 a pracoval převážně jako vyšetřovatel; od roku 2000 pak působil v různých vedoucích funkcích. Naposledy jako náměstek ředitele středočeské policie pro kriminální policii. Tento post opustil a krajský ředitel Jan Ptáček vypisuje výběrového řízení na nového šéfa středočeských vyšetřovatelů.

Změny ve vedení policie zde ostatně pěkně zamíchaly s personální politikou. Poté, co se policejním prezidentem stal Martin Červíček (jenž bývával i šéfem pražské policie), nastoupil na jím uvolněný post náměstka policejního prezidenta pro kriminální policii právě Kučera. Ten byl do té doby středočeským policejním ředitelem. Jeho šéfovské místo pak zaujal Ptáček, do té doby náměstek pro vnější službu. Tato funkce pak zůstala neobsazena. Odchodem Komárka do čela ÚOKFK se tak uvolnilo už druhé ze tří náměstkovských křesel v centrále středočeské policie na pražské Zbraslavi. To ale vzhledem k vypsanému výběrovému řízení nemá zůstat prázdné dlouho. „A už v pátek možná pan ředitel někoho pověří vedením," řekl Deníku policejní mluvčí Pavel Truxa.

Šéfovské představy Milana Komárka:
- Zpracovávat v rámci útvaru méně kauz, ale těch nejzávažnějších: korupce, daňové delikty, závažná hospodářská trestná činnost či zločiny související s evropskými dotacemi, jejichž řešení vyžaduje kvalifikovaný a týmový přístup.
- Vyšetřování, ale i jednotlivé procesní úkony musí probíhat striktně podle zákona.
- Intenzivní spolupráce s ostatními policejními útvary a maximální podpora státnímu zástupci pro úspěšné uplatnění obžaloby před soudem tak, aby výsledky práce útvaru nemohly být zpochybněny.