Po jarní zkušenosti s pražskou cyklojízdou se policie bude zaměřovat nejen na dopravní opatření, ale bedlivě hlídat bude také agresivitu. V dubnu totiž jednoho z účastníků podobného happeningu, do kterého se v Praze zapojilo na pět tisíc kolařů, napadl v lokalitě U Bulhara rozezlený řidič a způsobil mu vážná zranění v obličeji. Nezabránila mu v tom ani přítomnost policistů, kteří na místě byli, ale vlastní brutální útok prý přímo neviděli. Pachatele pak policie hledala pomocí zveřejněných záběrů z videozáznamu.

Kvůli prakticky celodenním uzavírkám ulic v centru metropole policisté vyzývají řidiče, aby sobotní jízdy autem maximálně omezili. „Prosíme, aby pokud je to jenom trochu možné používali okrajových komunikací města a pro přesun do centra využili výhradně městské hromadné dopravy – především metra," vyzvala Kropáčová.

Omezení dopravy v centru Prahy

V souvislosti s cyklojízdou se od sobotní od deváté hodiny plánuje omezení dopravy od Václavského náměstí přes ulici Hybernská, Husitská, Pernerova, Rohanské náměstí, Těšnovský tunel, ulice Holbova, Na Poříčí, Ke Štvanici, Wilsonova, Hlávkův most a nábř. Kpt. Jaroše. Omezení má trvat až do odpoledních hodin.