„Bylo by to krásné," zněla nejčastější reakce. „Lidé se o nápadu chtěli bavit, diskutovat. Naší výstavě pomohlo umístění těsně u řeky, kdy návštěvníci mohli vnímat blízkost historického centra podobně tomu, jak by to v budoucnu mohlo být na plovárně," sdělil Deníku spoluautor Ondřej Lipenský.

Nejčastěji podle něj padala otázka, jak moc je reálné plovárnu uprostřed Vltavy postavit, jak daleko se projekt nachází a kdy bude možno se na nové plovárně začít koupat.

„Někteří lidé se obávali, že si kajuty na plovárně dlouhodobě pronajmou zbohatlíci a veřejnost by pak měla smůlu. Další měli obavy ze špatné kvality vody. Vysvětlovali jsme jim tedy naplánovaný způsob její filtrace," podotkl další ze spoluautorů Michal Volf. Největším tahákem se pak stal model samotné plovárny. Radost z něj měly hlavně děti.

„Potěšilo nás, že naprostá většina lidí doslova dychtila po tom, aby byl projekt plovárny zrealizován a nejradši by byli, kdyby se v ní mohli vykoupat ještě letos. Hledali dokonce petici, pod kterou by se mohli podepsat, aby tím projekt mohli podpořit. Také řada pamětníků uvedla, že by bylo velmi příjemné obnovit tradici vltavských plováren, které zde fungovaly až do konce 60. let," dodal Lipenský. Podle dřívějších informací Deníku by se kruhová plovárna měla skládat z několika samostatných pontonů, které by bylo možno ukotvit prakticky kdekoliv.

Vznikl by tak vlastně nový Vltavský „ostrov" s pětadvacetimetrovým bazénem, čtyřiadvaceti kajutami, saunou, parní lázní, brouzdalištěm pro děti, toaletami a barem. V zimě by se navíc bazén mohl proměnit v kluziště. V případě nutnosti by prý nebyl problém plovárnu rychle rozebrat a odtáhnout do bezpečného přístaviště. Jako nejvhodnější místo pro ukotvení se zatím jeví okolí Štvanice. Projekt má sympatie radní Alexandry Udženije.

Čtěte také: Vyroste uprostřed Vltavy nový „ostrov" s plovárnou a kluzištěm?