Za projektem Invalidovna Open stojí spolek Iniciativa pro Invalidovnu, jemuž Národní památkový ústav dočasně zapůjčil západní křídlo budovy. To se během následujících šesti měsíců rozezní hudebními, divadelními a tanečními představeními, budou se zde konat přednášky, besedy, diskuse, workshopy a mnoho dalšího.

„Od chvíle, kdy jsme o Invalidovnu projevili zájem, jsme deklarovali náš záměr vytvořit zde kulturní a společenské centrum pro širokou veřejnost. Věřím, že prostřednictvím projektu Invalidovna Open se podaří tento záměr naplnit, a vdechnout tak Invalidovně nový život,“ sdělila generální ředitelka NPÚ Naďa Goryczková.

Bohatý program

V rámci zahájení projektu bude 7. května od 14 hodin pro návštěvníky připraven bohatý kulturní program, do 17 hodin si bude možné areál prohlédnout v rámci komentovaných prohlídek. Na akci vystoupí senegalský hudebník Omar Ka, DJ a multimediální umělec Aid Kid, polský improvizátor Horsy a další.

Svou tvorbu představí formou instalací výrazné osobnosti současné české a zahraniční výtvarné scény a scénografie. Návštěvníci se mohou dále těšit na netradiční improvizační hudebně-taneční představení Moving orchestra ansámblu CreW Collective, kdy tanečníci a hudebníci v různých formacích oživují veřejný prostor společnými intervencemi.

Pro děti bude připraveno představení Golem Studia Damúza v přilehlé zahradě, chybět nebude ani chutné občerstvení, o které se postarají kavárna Divoké matky, food truck Salt’n’Pepa Kitchen a bar Centrála.