Pořadatelé uvádějí, že cílem akce je nabídnout kvalitní program seniorům i všem dalším návštěvníkům, kteří mají chuť a čas se na chvíli zastavit a zpestřit si tak den o nevšední zážitek. Fresh senior festival nabídne zajímavou podívanou, lidé se mohou dozvědět informace zaměřené na pozitivní stárnutí a kdo bude chtít, může si třeba i zatancovat a zazpívat s účinkujícími. V harmonogramu figuruje totiž i vystoupení samotných seniorů, chystá se i koncert populární skupiny Šlapeto, odpoledne na „Jiřáku“ vyvrcholí od 17:00 hodinovým vystoupením Yo Yo Bandu. „Nápaditou a rozmanitou programovou nabídkou chtějí pořadatelé připomenout, že pozitivní přístup k životu není limitován věkem,“ upozorňují organizátoři ze spolku Porte.

Ale pozor, nenechte se zmýlit. Ačkoliv některé kulturní akce bývají dětem zapovězeny, Fresh Senior festival je otevřený všem generacím. Proč by staří a zkušení lidé nemohli předávat zkušenosti těm mladším? Za vstup se navíc neplatí. „Životní styl ovlivňuje fyzické i psychické zdraví jedince a týká se nás již od útlého dětství. Proto je jeho základní ideou zajímavě a vkusně přiblížit různorodé okruhy týkající se tématu stárnutí,“ píše se v pozvánce na středeční Fresh Senior festival.

„Programy pro seniory v rámci projektu Fresh senior běží na Praze 3 již čtvrtým rokem. Tento projekt je podporován městskou částí a jsem velmi rád, že je tak skvěle přijímán u starší populace. Pokud mi čas dovolí, rád mezi seniory vždy zajdu. Vystoupením na náměstí Jiřího z Poděbrad chceme oslovit další seniory, kteří o našich aktivitách ještě nevědí, a seznámit je s možností pravidelných pořadů a setkávání hlavně v KC Vozovna, Atriu a na dalších místech v Praze 3,“ uvedl žižkovský starosta Alexander Bellu (ODS).