Ta podporuje vězněné extrémisty, organizátorsky i obchodně působit v oblasti metalové hudby a rozvíjet i sportovní aktivity. To se ale nestalo; na přednes obžaloby vůbec nedošlo.

Jednadvacetiletý Rus trvale žijící na našem území Sergej B., který podle zjištění kriminalistů měl být vůdčí osobou, se ohradil proti tomu, že mu nebyla doručena obžaloba, a tudíž mu poskytnuta zákonná lhůta k přípravě na jednání soudu; další z obžalovaných se v jednací síni vůbec neobjevil.

Trestní senát proto ani jednat nezačal; hlavní líčení by mělo odstartovat až za tři týdny. Pokud by se prokázala vina ve smyslu obžaloby, dvěma stíhaným mužům by mohly hrozit až desetileté tresty; zbylá trojice by mohla být ohrožena až pětiletým pobytem ve vězení.

Zbývajícími obžalovanými jsou čeští občané. Jednomu z nich se o zajištění docházky k soudu stará vězeňská eskorta. Aktuálně si totiž odpykává trest kvůli násilné trestné činnosti s rasovým motivem. Po muži, jenž se u soudu při plánovaném zahájení procesu neobjevil, se popídí policie.

Čtěte také: Rozbili jsme buňku nácků, hlásí policie