Dopravní nehoda u Ořechu zastavila provoz ve směru na Pražském okruhu od D1 k D7. Auta tu postávala na dvaceti kilometrech od dálnice D1 až k místu nehody. Řidiči musí počítat až s dvouhodinovým zpožděním. Kolony se ovšem tvoří i na hlavních silnicích a dálnicích před křižovatkami s okruhem.

Nehody i porucha auta

Nehoda se stala před půl osmou na dvacátém kilometru dálnice D0 (Pražský okruh směrem k Ruzyni). Nákladní auto se střetlo s dodávkou. Havárie nebyla příliš vážná a obešla se bez zranění. Obě vozidla zůstala nepojízdná stát na dálnici. Nehoda narušila provoz v pondělní dopravní špičce. K už tak špatné dopravní situaci nepomohlo ani deštivé počasí. Havarovaná vozidla se sice podařilo odstranit zhruba po hodině, i kvůli dešti se kolona rozjížděla pomalu. Řidiči by proto se zdržením měli počítat po dopoledne.

Kolona stále zůstává v jižní části okruhu. Začíná na D1 a zasahuje až na sedmý kilometr. Situaci zkomplikovala další mimořádná situace. Stalo se tu několik dalších nehod a došlo i k jedné poruše auta za Vestcem. Řidiči se zde zdrží asi čtyřicet minut.