Koncerty podle něj vznikají spontánně díky dobrovolnickým skupinám na sociálních sítích. Zakladatelka facebookové komunity Dobrovolníci pro Jiřího Drahoše Jana Plavec uvedla, že s přáteli hledali cestu, jak Drahošovi po prvním kole pomoct. Jeho podporovatele se proto pokusili propojit na sociálních sítích. "Dnes je ve skupinách na 4500 aktivních dobrovolníků, kteří přejali iniciativu a pořádají nejen kontaktní kampaň, roznos letáčků, ale i nejrůznější koncerty, běhy a další akce," uvedla.

Podpora prezidentského kandidáta 

Hlavním dnem aktivity určili středu, na kterou organizátoři nachystali 25 koncertů vesměs s volným vstupem. Například v pražské Lucerně od 20:00 vystoupí skupina MIG 21, Ester Kočičková nebo Leona Machálková.

V Liberci v klubu Bedna přislíbili vedle hudebních vystoupení účast i Drahošův protikandidát z prvního kola Michal Horáček nebo hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN). Další z protikandidátů Pavel Fischer uspořádá hudební večer na podporu Drahoše ve svém volebním štábu ve Španělské ulici na Vinohradech.

Běh pro Drahoše 


V plzeňské Papírně se uskuteční setkání, kterého se zúčastní i Drahošova manželka Eva, další z bývalých soupeřů v prezidentské volbě Marek Hilšer nebo hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD). Hilšer přislíbil účast i na čtvrtečním koncertě na Mírovém náměstí v Lounech.

Ve stejný den se koncert uskuteční na Palackého náměstí v Kutné Hoře. Vedle hudebních představení chtějí dobrovolníci podpořit Drahošovu kandidaturu běžeckými setkáními. "Běh za slušného prezidenta" odstartuje dnes v 18:00 z pražského Albertova, pro Drahoše se ve středu odpoledne poběží také v Brně a v Pečkách.

Zeman kampaň nevede 


Drahoš se po postupu do druhého kola zaměřil především na kontaktní kampaň, ukončil ji v pondělí. V setkávání s voliči budou pokračovat jeho příznivci nebo jeho manželka Eva. Drahoš se chce nyní soustředit na úterní a čtvrteční debatu s protikandidátem Milošem Zemanem a na rozhovory s médii.
Zeman kontaktní kampaň nevede. Na rozdíl od prvního kola se rozhodl zúčastnit televizních debat. V neděli na Nově a v pondělí v Barrandově vystoupil sám. Ve středu Zeman přijme demisi vlády Andreje Babiše (ANO). O jiných aktivitách současného prezidenta nebo jeho podporovatelů Zemanův tým neinformoval.