Jelikož se zářijový a říjnový šestitýdenní zkušební provoz zatím nejmladšího přívozu v Praze osvědčil, tak od 1. dubna bude spojení mezi nádražím Modřany a Lahovičkami fungovat celou sezonu, tedy šest měsíců. Využijí ho především rekreační sportovci, protože na obou březích vede hojně využívaná cyklostezka. „Umožníme jim naplánovat si více variant svých výletů než doposud,“ sdělil Deníku pražský převozník Zdeněk Bergman.

Na apríla začne opětovně fungovat přívoz mezi Císařskou loukou a Jiráskovým náměstím, který mnoho cestujících využívá při cestě do práce.

Kratší intervaly?

Provozovatel přislíbil, že se bude letos snažit hledat způsoby, například úpravou trasy, aby se podařilo zkrátit půlhodinové intervaly. Údajně se uvažuje o zrušení zastávky u Jiráskova mostu a také o tom, že by tento přívoz fungoval celoročně. Definitivní rozhodnutí ještě nepadlo. Cestující se mohou těšit i na přívoz na trase Dětský ostrov – Národní divadlo – Hollar a na trase mezi Žlutými lázněmi a Lihovarem.

„S počtem přívozů jsme unikátem. Spojení mezi břehy se osvědčilo a cestující si ho oblíbili. Praha tento způsob dopravy bude podporovat i nadále,“ ujistil primátor Pavel Bém.

Posílení na severu

V celkovém výčtu by se nemělo zapomínat ani na dvě linky na severu Prahy, kterými se cestující dostávají mezi oběma vltavskými břehy celoročně. Sedlecký přívoz zajišťuje spojení Sedlce a Zámků, což je atraktivní spojení pro výlety vltavským údolím i pro běžné denní cesty.

Lysolajský přívoz spojuje vltavské břehy mezi vyústěním Šáreckého údolí (V Podbabě) a Podhořím. Toto spojení je atraktivní zejména pro spojení oblastí Prahy 6 a Troje pro rekreační i běžné denní cesty.

Cesta veřejnou dopravou z Dejvic přes Holešovice do Troje trvá přes 30 minut, s využitím přívozu se tato doba zkrátí na polovinu. Cestující na tomto spojení čeká příjemné vylepšení. Vzhledem k velkému zájmu provozovatel linku posílí a mezi břehy tak budou naráz pendlovat dvě plavidla. Všechny pražské přívozy jezdí každý den, první zpravidla mezi šestou a osmou hodinou, poslední kolem dvacáté hodiny. Jízdenky si mohou Pražané koupit přímo na lodi, ale nadále zde platí i doklady používané v MHD.