Během oprav bude uzavřený úsek od ulice K Zeleným domkům až po kruhový objezd u Obchodního centra Kunratice v ulici Dobronická. „Dopravní omezení na takto frekventované komunikaci nejsou pro nikoho příjemná, nicméně jsou pro zajištění bezpečnosti prací nezbytná,“ řekla Barbora Lišková z TSK.

Silnice projde kompletní rekonstrukcí. Ta se bude týkat jak vozovky, tak i přilehlých chodníků. Uzavírka ovlivní osobní a veřejnou dopravu. Objízdné trasy povedou po Kunratické spojce nebo přes ulice Jalodvorská a Libušská.

„Snažíme se vyjít vstříc jak projíždějícím, tak místním. Celou stavbu jsme proto rozdělili na dvě etapy, a ačkoli nebude možné projet celým úsekem, během první etapy umožníme vjezd bez omezení alespoň do ulic K Ústavu a Jihočeská,“ dodala Lišková.

Problematická ranní špička

Největší komplikace očekává TSK během prvních dnů uzavírky, zejména na příjezdu do Prahy ráno. „Odpolední špička nebývá tak komplikovaná, protože doprava se rozloží do delšího časového úseku. Důležité bude, aby se řidiči včas rozhodli pro svoji objízdnou trasu,“ vysvětlila mluvčí.

„Dojedou-li lidé až do místa omezení na kruhový objezd v Kunraticích, pak lze očekávat, že tam ztratí hodně času. V opačném směru si zase budou muset objízdnou trasu zvolit například už na magistrále, kdy místo opravy objedou přes sjezd z dálnice D1 na Chodově nebo na Háje,“ dodala Lišková.

Veškeré práce by měly být dokončeny nejpozději do konce září. Zakázku získala společnost Eurovia CS za 37,4 milionu korun.

„Na 760 metrů dlouhém úseku srovnáme vozovku a zajistíme nový živičný povrch, chodníky budou z betonové dlažby a osadíme je i novými žulovými obrubníky,“ uvedla Iveta Štočková, tisková mluvčí Eurovia CS.

Stavební firma kromě toho opraví poškozené uliční vpusti, přeloží stožár a kabely veřejného osvětlení a lépe osvětlí přechody pro chodce.