Více než 140 týdenních táborů pořádají na území hlavního města domy dětí a mládeže (DDM), mají dokonce speciální web Léto pražských dětí s jejich nabídkou. Kompletně obsazená je už téměř polovina z jejich nabídky, nejčastěji levnější do tisíce korun za týden. V ceně je obvykle i oběd. Největší zájem je o tábory pořádaném Karlínským spektrem, Stanicí přírodovědců Prahy 5 a DDM Prahy 9.

Kromě tradičnějších zaměření jako je jízda na koni, hudební, sportovní, environmentální nebo výtvarné zaměření, nabízejí pořadatelé také herecký tábor, natáčení rozhlasové hry nebo videoklipu. V ekologickém středisku Toulcům dvůr se zaměřují také na péči o zvířata nebo stará řemesla. Součástí některých táborů jsou i výlety mimo Prahu.

Většina táborů pořádaných DDM se vždy na celý pracovní týden, u komerčních pořadatelů je možné dítě přihlásit i na jednotlivé dny. Přihlášení je možné i na poslední chvíli. „Rodiče dětí už to vědí, většinou se nám tedy tábor obsadí těsně před koncem školního roku," uvedla Hana Tietze ze společnosti Taiko, která spravuje areál Žlutých Lázní. Tamní tábory jsou naplněné zhruba ze 40 procent.

Němčina je nyní v kurzu

Zájem je také o tábory zaměřené na výuku jazyků. Kromě DDM je pořádají také jazykové školy. „Momentálně je několik termínů kompletně vyprodaných a další se rychle zaplňují. Tábory jsou vypsané jen pro anglický jazyk, ale v budoucnu je možné zvažovat i další jazyky, například německý, o který je v poslední době opravdu zájem," uvedla na doraz novinářů Adéla Stanislavová z jazykové školy Jipka.

Sportovně zaměřené děti lákají organizátoři příměstských sportovních kempů. Za pět dní si tam děti mohou vyzkoušet až 30 různých sportů. „V minulém roce se kempů zúčastnilo téměř 200 děti ve věku od čtyř do 15 let," uvedla Adéla Jaucová z pořadatelského spolku Sportjoy. Letos nabízí místo dvou termínů devět.