Nejmenší ratolesti mohou rodiče svěřit například do osvědčených lesních školek, v nichž děti zažijí a poznají přírodu na vlastní kůži. Rozeznávat různé zvířecí stopy v lese mohou například na Putování s liškou v lesní školce V mechu a kapradí v Praze-Klánovicích mezi 21. a 25. srpnem.

Někde jsou ještě volné termíny 

„Proč hroch plave?“ Tuto záhadu zase dětem objasní fyzikální pokusy, jimž se budou věnovat na příměstském táboře Lesního klubu Tři údolí v Praze-Čimicích 14. až 18. srpna. Intenzivní dětský zážitek slibuje také příměstský tábor Malý průzkumník přírody organizace Ekodomov. Koordinátor kroužku Radek Lüftner potvrzuje, že mají volné ještě dva srpnové termíny.

„K dopravě dětí k nám do lesní školky v Dolní Šárce můžete využít nabídky svozů z Kobylis a Strossmayerova náměstí. Na samotném táboře se děti naučí vnímat přírodu všemi smysly, upečou si vlastní chléb, natrhají si bylinky na originální čajovou směs, nakrmí ovce a usuší vlnu,“ popisuje program Lüftner.

Děti si mohou vybrat z různorodých aktivit 

Na jednotlivé dny i celý týden lze využít také nabídku programu příměstských táborů Sluníčka se školkou, které se konají v areálu Žlutých lázní. Děti ve věku od 4 do 11 let tu zažijí nejen tradiční táborové aktivity, ale vyzkoušejí si například i brazilské bojové umění Capoeira Mandela.

Kdo by hledal sportovní vyžití pro starší děti, lze ještě najít volné termíny příměstských táborů v rámci Inline školy. Vybrat si může z různorodých aktivit, jako jsou inline bruslení, cyklistika nebo vodáctví. Navíc má Inline škola po Praze více poboček a proto tak lze zvolit tu nejbližší. Oblíbené a finančně dobře dostupné jsou příměstské tábory pořádané jednotlivými Domy dětí a mládeže (DDM) městských částí, proto je většina už obsazena.

Umělecky založené děti je možné přihlásit na Fimově-divadelní tábor

Volná místa však ještě najdete na táboře Vodáci v Loděnici Vltava v Praze 8, který poskytne dětem ve věku od 10 do 14 let základní vodácký výcvik a zároveň zážitek z projížďky po Vltavě.

Umělecky založené děti je stále ještě možné přihlásit na Filmově-divadelní tábor v termínu 14. - 18. srpna ve Kbelích, který pořádá společnost Děti a divadlo. „Náš příměstský tábor je otevřen pro všechny děti, mladší i starší, od tří až do osmnácti let,“ říká zakladatelka organizace Lenka Kocáková.