Volná místa nabízí na svých stránkách Dům dětí a mládeže v Praze 2, který pořádá výlety za 150 korun na den. „Od 26. července do 30. července jsou poslední tři volná místa na tábor, se kterým se děti podívají do Toulcova dvora nebo Kasemat na Vyšehradě. Druhý termín, který má ještě pět volných míst, se koná od 2. srpna do 6. srpna,“ řekla Deníku pracovnice DDM Alena Charamzová. V tomto termínu půjdou děti s vychovatelkami do botanické zahrady, pražské zoo nebo do kina IMAX. Programem budou provázet dvě externí vychovatelky Domu dětí a mládeže.

Interaktivní workshop

Zábava, ale i poučení čeká na mládež od šesti do dvanácti let v Centru současného umění DOX. Každý čtvrtek v průběhu července i srpna je připraven od 13.30 do 15.00 pestrý program, za který zaplatí rodiče šedesát korun. „Po celých devadesát minut se dětem bude věnovat lektor, který děti provede expozicemi. Po nich následuje interaktivní workshop,“ uvedla Tereza Jelínková z Centra současného umění DOX. Osmého července například čeká na malé návštěvníky téma Inspirace přírodou, které bude pojednávat o zesnulém architektovi Janu Kaplickém. „Během tohoto workshopu si budou děti moci navrhnout vlastní stavbu či oděv,“ dodala Tereza Jelínková.

Po celou dobu prázdnin mají rodiče možnost zajistit svým ratolestem program i u Občanského sdružení SANG, které pořádá výlety po Praze a jejím blízkém okolí. Program připravují certifikovaní instruktoři a k dispozici bude i zdravotní dozor. Výhodou tohoto příměstského letního tábora jsou sběrná místa, na která rodiče své děti dopravují. Místa se nacházejí na trasách metra A, B i C. Rodiče zde dítě odevzdají vyškolenému pracovníkovi ráno a večer si pro něj na to samé místo přijdou. „Na termín sedmého až devátého července jsou již přihlášky uzavřené, ale do konce tohoto týdne mohou rodiče své děti přihlásit ještě telefonicky,“ radí Kateřina Dlouhá. Cena za jednodenní program činí dvě stě korun.

Rozdělení podle věku

Areál Žluté lázně se liší od ostatních táborů tím, že děti jsou rozděleny podle věku, od čtyř do šesti let, dále od sedmi do deseti let a od deseti do dvanácti let. Připraven je nejen program sportovní, ale pro děti je připravena i etapová hra Cesta kolem světa či výuka angličtiny. Cena je ale o něco vyšší. „Rodiče zaplatí za celodenní program osm set korun. V ceně je pitný režim na celý den, jídlo, dárečky pro děti a pedagogický a zdravotnický personál,“ uzavřela pořadatelka Libuše Pardubská.

Kam zavolat:

Občanské sdružení SANG
Kontaktní osoba: Kateřina Dlouhá: 725 849 399

Žluté lázně
Kontaktní osoba: Libuše Pardubská: 602 571 981

Dům dětí a mládeže Praha 2
Kontaktní osoba: Alena Charamzová: 602 614 374

Centrum souč. umění DOX
Kontaktní osoba: Tereza Jelínková: 774 716 814