Autobusové změny se týkají především Mělnicka. Autobus 349 pojede nově mezi Březiněvsí a Ládvím po dálnici D8, čímž se vyhne častým kolonám v ulici Ďáblická. „Zastávka Sídliště Ďáblice bude pro tuto linku zrušena a nahrazena zřízením zastávky Třebenická, kde je zajištěn přestup na městské autobusové linky 136, 177 a 183 ve směru Prosek a Vysočanská," uvedl Drápal. Na linkách 348 a 369 bude zřízena zastávka Ďáblický hřbitov, která bude na znamení.

Změny linek 

Změní se trasa také mělnické linky 474. Ta bude nově vedena obousměrně přes novou zastávku Mělník, Podolí, koupaliště. Zároveň bude na lince zaveden odpolední víkendový provoz, současně bude jezdit do asi 19.00 hodin.

Linka 406 bude v provozu celý týden i večer. Sezonní rozšíření provozu v podvečerním období, a to od června do září, čeká linku 419 v trase Stará Boleslav, autobusová stanice a Dřísy, železniční stanice.

Vlaková příměstská linka S54 z Hostavic do Středokluk se dočká změny jízdního řádu; linka funguje od prosince 2015. Od změny si Ropid slibuje lepší návaznost vlaků v Hostivici na linky S5 a R5 do Prahy. „V pracovní dny budou nově jezdit vlaky v ranní i odpolední špičce v pravidelném hodinovém intervalu, odpolední provoz bude navíc prodloužen do asi 20.00 hodin. O víkendu budou spoje rozloženy mezi 7.00 hodin a 19.00 hodin do dvou až tříhodinového intervalu," uvedl Drápal. Zlepší se prý i návaznost na autobusy z obcí Dobrovíz a Hostouň.

Čtěte také: Pražany trápí hlavně hromadná doprava