Předseda pražské ODS a člen zastupitelského klubu občanských demokratů Filip Humplík označil vystoupení Krnáčové za „frašku" a vyzval ji k rezignaci. Primátorku, která pochází ze Slovenska, zároveň jízlivě pochválil, že už se naučila dobře říkat „ř". Jedním dechem ale podotkl, že programové prohlášení rady je příliš levicové.

Bývalému primátoru Tomáši Hudečkovi (nestr., dříve TOP 09) se nelíbilo deklarované a schválené snížení ceny ročního předplatného kuponu na MHD. 
V projevu trvajícím tři čtvrtě hodiny označil zavedení slevy od července za politickou sebevraždu.

Trasa D jako fikce

Šéf zastupitelského klubu TOP 09 Václav Novotný prohlásil, že výstavba metra D se v podání pražské koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN, KDU-ČSL) stává fikcí. „V návrhu rozpočtu pro letošní rok je na přípravu stavby připraveno necelých 500 milionů korun. Pokud by koalice myslela své předvolební sliby vážně, musela by na klíčovou dopravní stavbu vyčlenit několik miliard," řekl už dříve Novotný.

Opozičníkům se absolutně nelíbilo také to, že primátorka Krnáčová s nimi o jednotlivých bodech programového prohlášení nediskutovala. „Nejsem zvyklá diskutovat jen proto, abych se prezentovala. To je v politice možná deficit, to uznávám," vysvětlila Adriana Krnáčová.

Na závěr slíbila všem, kteří budou mít zájem, že s nimi o programovém prohlášení bude diskutovat osobně. Primátorky Adriany Krnáčové a hlavně programového prohlášení se zastali opoziční zastupitelé za Českou pirátskou stranu, kteří pochválili, že zaplňuje bílá místa koaliční smlouvy. „Programové prohlášení není ani levicové, ani pravicové, ale je rozumné," reagoval na výtky koaliční zastupitel Ondřej Mirovský (Trojkoalice).