Tragická nehoda autobusu u Horoměřic a rozsáhlý požár hotelu v Náplavní ulici. Dvě mimořádné události, které v lednu v Praze řešili příslušníci složek IZS. Hasiči, záchranáři, policisté a strážníci. Díky vysoké úrovni vzájemné kooperace a koordinace spolu s profesionálním nasazením dokázali zabránit ještě větším ztrátám a škodám.

Tragická nehoda autobusu u Horoměřic na Praze - západ v pátek 12.ledna.
Tragická nehoda autobusu u Prahy. Tři lidé zemřeli, desítky zraněných

Za to v pátek převzali z rukou primátorky Adriany Krnáčové poděkování ve formě ocenění za zásahy v mimořádných událostech. „Velice si Vás vážíme za to, jakým způsobem jste schopni se v takovýchto případech zkoordinovat. Díky tomu nevznikají ještě větší škody a ztráty na životech. Děkuji Vám za to jménem Prahy,“ prohlásila primátorka.

Zdroj: Youtube

Přítomní příslušníci IZS potom převzali ocenění „Za mimořádné nasazení ve službách hlavního města Prahy“. Bylo mezi nimi i dvanáct strážníků pražské městské policie z Obvodního ředitelství Prahy 2, kteří zasahovali u zmíněného požáru hotelu v Náplavní ulici.

Hasiči a záchranáři zasahovali 20. ledna při požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici nedaleko Masarykova nábřeží na Novém Městě v Praze.
V centru Prahy hořel hotel. Čtyři lidé zemřeli, desítky zraněných

Radní pro bezpečnost a prevenci kriminality Libor Hadrava k tomu dodává: „Já se domnívám, že toto oceňování je důležité. Zvláště policisté a strážníci jsou očima veřejností vnímáni negativně. Tímto jim dáváme najevo, že si jejich práce vážíme.“