Pražští zastupitelé se na ustavujícím zasedání sejdou zřejmě 30. listopadu. Vyplývá to z informací, které má ČTK k dispozici. Primátor Pavel Bém ale zatím oficiálně termín neschválil. Na pořadu schůze by zastupitelé měli mít volbu nového primátora a radních hlavního města.

Termín svolání prvního povolebního zastupitelstva určuje Bémovi zákon. Počkat musel na rozsudky soudu, který rozhodoval o stížnostech na platnost voleb. Poslední soudci zamítli v úterý.

Koaliční dohoda

Podle koaliční dohody, kterou uzavřeli občanští a sociální demokraté před týdnem, by se šéfem Prahy měl stát volební lídr ODS Bohuslav Svoboda. ODS i ČSSD budou mít v radě po pěti místech. Zasednout by v ní měli například za ČSSD Karel Březina nebo Antonín Weinert, za ODS pak starostové Josef Nosek nebo Ivan Kabický.

Občanští demokraté budou mít v radě na starosti finance, územní rozvoj, majetek a infrastrukturu, sociální demokraté dopravu, životní prostředí a evropské fondy.

Zastupitelé by měli také rozhodnout, komu připadne křeslo šéfa kontrolního výboru. Koalice ho chce dát opozici, zájem projevila TOP 09 i KSČM. TOP 09 se obává, že pozici získají komunisté za to, že budou podporovat křehkou koalici sociálních a občanských demokratů.