Příznivou zprávou pro obyvatele hlavního města i jeho okolí je, že Technická správa komunikací (TSK) už s opravami spěje do finále. Přečkat duben, kdy se ještě přinejmenším zčásti budou nejspíš projevovat omezení spojená s opatřeními proti šíření koronaviru – a mělo by být téměř vyhráno! Práce jsou totiž rozvrženy do 9. května. To je plánovaný konec všech etap, sdělila ve středu Deníku mluvčí TSK Barbora Lišková.

Prozatím je však aktuálním termínem úterý 31. března. To se do Evropské práce na opravách povrchu vozovky ve směru k centru vracejí: tentokrát je na řadě úsek U Hadovky – Šárecká. „Stejně jako v minulém roce je i nyní stavba rozdělena na několik etap,“ připomněla Lišková. „Další etapa bude v úseku Horoměřická – U Hadovky. Ta je rozdělena na tři části, a to z důvodu zachování průjezdnosti křižovatky U Dejvického rybníčku,“ upřesnila.

Pokládka nového asfaltu si vynutí dopravní omezení: pás do centra bude uzavřen a pás z centra bude fungovat v režimu 1 +1 jízdní pruh. V dobách s vyšší frekvencí dopravy mohou řidiči počítat s omezením v kolonách. Byť tentokrát by to nemuselo být tak zlé, když v rámci nynější koronavirové krize intenzita dopravy citelně poklesla.

close Příjezd do Prahy od Kladna přibrzdí omezení. info Zdroj: TSK Praha zoom_in

Chystané práce v Evropské ulici:
- Odstranění starých asfaltových vrstev
- Odstranění měřicích bodů a otvorů po sanačních vrtech z doby ražby metra
- Pokládka nových vrstev v celkové tloušťce 50 – 150 mm
- Nové vodorovné dopravní značení
Zdroj: TSK Praha