Podle mluvčí pražské záchranky Jiřiny Ernestové podcenili pořadatelé zajištění zdravotnické asistence, tomu řada sportovců přecenila své síly. Mělo to za následek kolapsy, dehydrataci a vyčerpání běžců.

„Mezi 15:00 a 16:00 jsme byli enormně zatíženi požadavky na ošetření sportovců. Vypomohli středočeští záchranáři a soukromé firmy. Společnými silami jsme během 75 minut ošetřili a rozvezli do nemocnic k dalšímu ošetření 35 lidí,“ řekla mluvčí. Záchranářský kamion Golem sloužil jako mobilní stanoviště záchranářů.

Tři běžce převzala Fakultní nemocnice Motol. Její mluvčí Pavlína Danková dnes řekla, že dva pacienti byli po vyšetření propuštěni domů. Stav třetího byl vážnější, strávil noc na ARO. Teď už je v pořádku a ještě dnes večer, nejpozději v pondělí dopoledne bude také propuštěn domů.

Podcenili horko

Podle diskuse na Facebooku bylo na trati vzhledem k nečekanému horku málo stanovišť s občerstvením. Podle propozic byla voda na pátém kilometru a v cíli, což podle organizátorů mělo stačit. Řada běžců ale podcenila horko, nic k pití si nepřinesli, a tak dodávané nápoje všem nestačily.

Niké Run Prague byl v Praze poprvé. Start i cíl měl ve Žlutých lázních. Běželo 2096 žen a 3167 mužů. Nejrychlejším běžcem byl Vít Pavlišta s časem 32:14, nejrychlejší běžkyní Radka Churáňová s časem 39:23.

Běhu se zúčastnili i známí sportovci, například za fotbalovou Spartu Jakub Podaný, Martin Juhar, Milan Švenger, Ladislav Krejčí a beach volejbalové reprezentantky Sparty. Mezi běžci byl také basketbalista Martin Kříž z Nymburku.

Běh byl doplněn celodenním programem ve Žlutých lázních se závěrečnou After Run Party, na níž vystoupily taneční skupiny The Pastels, DJ Wich a Robot a hudební skupiny Eddie Stoilow, Skyline a Tata Bojs.