Vánoční projížďka Prahou je tradiční předvánoční akcí, kterou Život 90 každoročně organizuje. „Vloni se nám zájem o projížďku oproti předchozímu roku ztrojnásobil. Do vánoční Prahy vyrazily čtyři stovky lidí na vozíčcích, s chodítky, berlemi, nebo ti, kteří trpí samotou,“ říká ředitel Života 90 Jan Lorman.

Mezi účastníky projížďky převažovali sedmdesátníci a osmdesátníci. „Napočítali jsme ale také necelou desítku výletníků, kterým už bylo 90 let. Akce se ovšem neomezila jen na Pražany - senioři dorazili z Českých Budějovic, Pardubic, Hradce Králové, Plzně, Jablonce, Ústí nad Labem nebo dokonce z Brna nebo Olomouce,“ připomíná Lorman.

Akce je určena seniorům, kteří kvůli svému věku, zdravotnímu stavu nebo samotě nemohou předvánoční Prahu sami navštívit a kteří žijí ve svých domovech. „Účastníkům, kteří se přihlásí, v den projížďky Život 90 zajistí bezbariérovou dopravu, průvodce a doprovod. Pokusíme se také u všech navštívených památek domluvit snížené nebo bezplatné vstupné,“ dodal Lorman.

Do 23. listopadu je možné hlásit se na akci na telefonu 222 333 572, na emailu poradna@zivot90.cz nebo osobně v Informačním a poradenském centru Života 90 (pondělí - středa v 9 až 12 a 13 až 16 hodin, ulice Karoliny Světlé 18, Praha 1).

Michaela Sladká