„Za jedinou hlavní prioritu považuji pro nové pražské vedení podzimní volby, které nás čekají," uvedl ve své řeči Lepš. Vedení by podle něj mělo v následujících měsících splnit několik úkolů. Vybrat přitažlivé kandidáty a připravit přesvědčivou kampaň pro nastávající komunální volby a motivovat členy strany, aby se do kampaně zapojili.

Top 09 jako symbol pro fungující Prahu 

Sněm také zvolil tři místopředsedy. Jsou jimi starosta Libuše Jiří Koubek, starosta Prahy 5 Pavel Richter a zastupitel Prahy 4 Michal Hroza. Dále se volili další členové předsednictva. Těmi byli zvoleni  bývalý pražský radní Jiří Pařízek, zastupitel Prahy 6 Jan Chabr, zastupitel Prahy 7 Petr Kubíček, radní Prahy 2 Martin Víšek a zastupitel Prahy 8 Tomáš Slabihoudek.

Podle Slabihoudka by se Top09 měla stát symbolem pro fungující Prahu. Pan předseda Pospíšil v tomto dělá vynikající práci, ale je potřeba aby i Praha měla tah na branku. Když se řekne, Pražský okruh není dostavěný, musí se voličům vybavit, že TOP 09 urputně bojuje za jeho dokončení. Když se řekne, není kde parkovat, musí se voličům vybavit, že TOP 09 chce stavět a někde i staví P+R a parkovací domy," uvedl Slabihoudek.

Delegáty přišel podpořit Schwarzenberg 

Předseda strany Jiří Pospíšil poděkoval delegátům, že zvolili Lepše významným podílem hlasů a jeho protikandidátům, kteří ustoupili a podpořili nového pražského předsedu. Volíme si vedení v situaci, kdy zemi válcuje (Andrej) Babiš, kdy naše strana je na hraně pěti procent preferenčních hlasů a kdy my na podzim v Praze musíme uspět," řek Pospíšil. „Podzim rozhodne o existenci středopravice v České republice, rozhodne o našem setrvání na politické scéně," dodal.

Delegáty na sněmu přišel podpořit čestný předseda strany Karel Schwarzenberg. Na delegáty apeloval, aby přijímali nové členy a zapojili je do práce. „Jenom ve spolku, ve kterém pracujete, máte na něm zájem," uvedl.