„Je to silný mandát a já udělám maximum pro to, abych ODS v Praze připravil do příštích voleb komunálních i senátních," řekl nový předseda pražské ODS. V následujících dnech chce dát dohromady témata pro volby v Praze.  „Chtěl bych to uzavřít tak, abychom si zhruba v dubnu v květnu formulovali hlavní témata pro Prahu a s programem vyšli kolem května června a Pražanům nabídli jasná řešení na to, co Prahu dneska trápí," uvedl.

Pražská ODS navrhla Fialu 

Portlíka před týdnem podpořil bývalý předseda pražské ODS Filip Humplík. Na funkci prvního místopředsedy delegáti zvolili Jiřího Zajace, který obdržel 36 hlasů. Pro Klause ml. Hlasovalo 29 delegátů.

„Svoji roli vidím jako někoho, kdo bude stmelovat celou pražskou ODS a kdo bude fungovat jako spojovací prvek mezi oblastními sdruženími. Takže první, co udělám, bude, že navštívím všechny oblasti, budu se zajímat o jejich názory, abychom fungovali jako jeden tým," řekl Zajac. Pražská ODS navrhla Petra Fialu jako svého kandidáta na předsedu strany. Na první místopředsedkyni sněm navrhl Alexandru Udženiju. O celostátním vedení strany se bude rozhodovat v 13 ledna 2018 v Ostravě.