"V tuhletu chvíli o vlastní rezignaci určitě neuvažuji," řekl Říčař. Klub zastupitelů ANO minulý týden přijal usnesení, kterým podpořil vedení pražské organizace. "My společně s panem premiérem jsme si zorganizovali na příští týden schůzku, kde si vyjasníme ten jeho postoj k pražské organizaci a pokusíme se nastavit další kroky tak, abychom byli oba spokojeni s tím, jak pražská organizace a zastupitelský klub bude fungovat," uvedl Říčař.

O vztahu mezi celostátním a pražským vedením údajně magistrátní zastupitelé ANO nejednali. "My jsme se včera (v pondělí) sešli potřetí jako zastupitelský klub, převzali jsme prostory (na magistrátu) a začali jsme řešit některé praktické a technické věci. Už jsme si začali i rozdělovat obsahovou agendu tak, abychom byli připraveni na první zastupitelstvo, ať už v jakékoliv roli," řekl Nacher.

Volby v Praze vyhrála ODS, v 65členném zastupitelstvu obsadila 14 míst. Piráti se umístili druzí se ziskem 13 mandátů. Praha Sobě získala rovněž 13 mandátů, stejný počet křesel má i koalice Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL). ANO skončilo na pátém místě s 12 zastupiteli.