„Na bezpečnostním opatření se budou podílet desítky policistů. Jelikož už dlouhou dobu jdeme směrem řešit mimořádné situace především smírčím způsobem, budou „v kurzu" hlavně policisté antikonfliktního týmu," připomněl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

Větší mela by v řadách fanoušků neměla nastat 

„Přítomni budou samozřejmě i policisté dopravní a pořádkové služby a kriminalisté," doplnil. Nezmínil se ovšem o připravených těžkooděncích z pořádkových jednotek či o nasazení policistů se psy a na koních, jak kývalo pravidlem při dřívějších informacích o fotbalových bezpečnostních opatřeních. Ty také obyčejně hovořily o tom, že v pohotovosti budou policistů „stovky".

Vyhodnocení všech předem získaných poznatků napovídá, že by větší mela v řadách fandů nastat neměla. Policisté prý neznamenali žádnou skutečnost naznačující, že by se v rámci nedělního utkání chystalo cokoli mimořádného.

Již s předstihem však Hulan varoval, že odpoledne a vpodvečer lze na Letné očekávat dílčí dopravní omezení – zvlášť v době příchodu fanoušků na stadion a jejich odchodu. Budou to davy; pořadatelé hlásí, že je vyprodáno. Samotné fandy policie vyzývá, aby dali přednost městské hromadné dopravě. Ta bude v souvislosti s utkáním posílena.