Na Štědrý den bude na Staroměstském náměstí rozlévat polévku primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Ochutnávka začne v 11:00, k mání bude 2000 porcí rybí polévky podle receptu s koňakem a karamelem. "Rozlévání rybí polévky se pro mě už stalo nedílnou součástí Štědrého dne. Jsem za to ráda, protože mě nabíjí ta krásná a přátelská atmosféra," uvedla Krnáčová.

Na Václavském náměstí bude polévku ve stejný čas rozdávat starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09). Připraveno je tisíc porcí. Pak se starosta přesune na Kampu, kde od 13:00 rozdá dalších 300 porcí.

Čtěte také: Na dobrou rybí polévku zval primátor. Opravdu se povedla

Na rybí polévku mohou Pražané vyrazit také do Vršovic. Před tamním nákupním centrem Eden bude polévku rozdávat od 10:00 starosta Prahy 10 Vladimír Novák (ČSSD). Ve Vysočanech bude vedení radnice polévku rozdávat už ve čtvrtek od 11:00 do 14:00 na náměstí OSN. Vedení Prahy 2 rozdávalo polévku o druhou adventní neděli na náměstí Míru.

Na první svátek vánoční mohou lidé darovat jídlo potřebným. Akci Vánoce společně pořádá hnutí Studenti pomáhají. Stánky budou na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Tam mohou lidé jídlo přinést nebo si pro něj přijít. "Na místě ho budeme distribuovat nejen lidem bez domova, ale všem, kdo si pro něj přijdou a budou chtít strávit sváteční den s lidmi, kteří je nemají s kým trávit. Našim cílem je zviditelnit často tabuizovaná témata bezdomovectví, chudoby, samoty, plýtvání jídlem a sociálního bydlení," uvedli organizátoři.

Přečtěte si: Lidé nosí před německou ambasádu v Praze svíčky