Policisté na Twitteru uvedli, že se případem incidentu v Top hotelu zabývají. Údajný podporovatel Miloše Zemana napadl v sobotu jednoho z novinářů pěstí. „Situace se změnila až v neděli v podvečer, kdy se na policejní služebnu dostavil jeden z novinářů a podal trestní oznámení. Na základě poskytnutých informací i analýzy dostupných videomateriálů vyšetřovatelé zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu výtržnictví," potvrdila policejní mluvčí Andrea Zoulová. 

Napadení novinářů v Top hotelu v Praze.
Rány pěstí a vulgarity. V Zemanově štábu došlo k napadení novinářů

Vlna urážek i pěstní souboj 

Ještě před tím na místě zasahovala záchranka. Levicový aktivista Milan Rokytka totiž zkolaboval. Podle mluvčí pražské záchranky Jany Poštové v tom sehrál roli alkohol. Novináři se snažili tento moment zachytit.

Potom se na ně strhla vlna nadávek a urážek. Nezůstalo jenom u toho. Jeden z novinářů byl napaden, později byla napadena i redaktorka Seznam Zprávy Pavla Kosová. „Nelíbilo se jim, že natáčím. Jeden z nich se obrátil, zaútočil na mě nejprve slovně a pak i fyzicky. Natlačil mě na pult, kde předtím bylo občerstvení a pak mi vyrazil telefon z ruky,“ uvedla Kosová, které se později ozval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Mrzí mě to a chtěl bych, abyste věděla, že takové chování odsuzuji,”uvedl v krátké SMS Ovčáček.

Kdo jsou muži z videa?Podle zjištění redaktorů Blesku je jedním z mužů z videa údajný novinář Karel Slezák. „Já tam byl pracovně. Jinak jsem novinář, byl jsem tiskový tajemník několika ministrů, jsem registrován v Pražském zpravodaji, takže nějakým způsobem jsem tu akci chtěl využít. Já nejsem nějaká ochranka, jak se píše, ale bylo to normální lidské jednání a řekl bych, že odůvodněné,“ uvedl Blesku.
Dalším mužem měl být podle iRozhlasu Jan Šolta, občasný spolupracovník Parlamentních listů. „Mně je 73 let, pokusil se mě uhodit, tak jsem mu uhnul a dal jsem mu dvě rány, ale kontrolované, já dobře vím, o co jde. Dostal možná trošku… Tam to možná probíhá nějak zkresleně, na tom facebooku, Seznamu nebo kde to je,“ uvedl pro server. Předseda pražské buňky Syndikátů novinářů na Twitteru napsal, že se na začátku příštího týdne obrátí na členskou evidenci Syndikátu. 

Napadení novinářů už včera odsoudila organizace Reportéři bez hranic. „Je to hanba pro evropskou demokracii! Útoky na novináře musí přestat," uvedla organizce na svůj Twitter. Incident také už odsoudili někteří politici.