Filip Hrivňák, dvaadvacetiletý bývalý hokejista, patří od ledna 2015 mezi top 50 mužských modelů světa a jeho snímky jsou na stránkách magazínů GQ, Vogue, L'Officiel. Nyní se stane jednou z atrakcí závěrečného přehlídkového dne pražského týdne módy, uvedla Vojtěchovská, podle níž v Česku tak úspěšný mužský model není. V časopise W Magazine se objevil po boku slavné modelky Kate Moss před objektivem renomované fotografického dua Mert Alas a Marcus Piggott.

Akce se zúčastní také výherci talentové juniorské soutěže

Podzimní pražský týden módy se odehraje v garážích obchodního domu Kotva, výrazné, i když rozporuplně vnímané stavbě ve stylu brutalismu. Mercedes Benz Prague Fashion week se tak mezi 1. a 7. září vrátí opět do centra Prahy.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který patří k mezinárodní síti 50 módních platforem pod hlavičkou automobilky, nabídne kromě 11 přehlídkových bloků další módní akce. Na přehlídkách se představí dvacítka osobností a značek domácí módy. Potvrzena jsou známá jména české módní tvorby jako Martina Špetlová, Jakub Polanka, Klára Nademlýnská či Monika Drápalová.

Nebudou chybět ani etablované návrhářky Kateřina Geislerová, Zuzana Kubíčková či Petra Balvínová a značky Chatty, LaFormela nebo Odivi ani nastupující generace tvůrců v podobě studentských přehlídek UMPRUM. Akce se zúčastní také výherci talentové juniorské soutěže, tvůrčí dvojice Daniela Pešková & Filip Jakab, a výherkyně soutěže Mercedez-Benz Talent 2015 Kateřina Plamitzerová.

V Pařížské proběhne nákupní noc

Novinkou letošní podzimní edice týdne módy je večerní nakupování v Pařížské ulici. „Originalita a výjimečnost mají jednotnou řeč, a proto vidím smysl v propojování kvalitní domácí módní tvorby s produkcí špičkových světových značek," říká ředitel pražského módního týdne Lukáš Loskot.

V pátek 2. září od 18.00 do 22.00 budou na obou koncích Pařížské ulice vstupní brány, v prostoru před hotelem InterContinental bude hudební produkce. Do nákupní noci se zapojí přes 30 obchodů s butiky v Pařížské, Široké a Jáchymově ulici, které budou mít prodlouženou otevírací dobu a vlastní program, tedy především představení novinek podzimní kolekce.

Čtěte také: Klobouk má určitě v šatníku dam místo