Strážník okamžitě přivolal hasiče, načež se pustil do akce sám. Boucháním na okna a dveře bytů v přízemí se mu podařilo probudit jednoho muže – a společně vyběhli do patra. Místní totiž věděl, že tam by měl být další muž. Na rozmýšlení nebyl čas, a tak strážník vykopl dveře. Společně se sousedem pak vrhli dovnitř, i když všude kolem řádily plameny. Skutečně našli tělo muže, který by bez pomoci nepřežil. Byl v bezvědomí – a popálený.

Oba zachránci ho společně vytáhli po schodech před dům. Tam se strážník pustil do oživování, zatímco soused zraněného běžel přerušit dodávky energií a ještě se vrátil do hořícího bytu obhlédnout, zda tam nezůstal někdo další. Masáž srdce vedla po deseti minutách k úspěchu. Pacient znovu nebyl vědomí. Zjevně ale na tom nebyl dobře, a tak ho strážník uložil do stabilizované polohy a kontroloval jeho zdravotní stav až do chvíle, než na místo dorazili hasiči společně se záchranáři. Ti zachráněného muže odvezli do nemocnice.

Jméno hrdiny ze svých řad městské policie zatím nezveřejnila. Irena Seifertová z centrály srážníků ale připomněla, že se na věc nezapomene. Již začátkem příštího roku dostane zachránce medaili za záchranu lidského života. „Složkami integrovaného záchranného systému byl ředitel Městské policie Praha Eduard Šuster informován – a svému kolegovi za jeho hrdinský čin telefonicky poděkoval," připomněla Seifertová.