Oslavy příchodu máje a života na vysoké škole se letos v Praze podobně jako loni uskuteční celkem tři. Některým studentům se Pražský Majáles zdá moc komerční, a rozhodli se proto uspořádat vlastní slavnost, na kterou je vstup zdarma. V úterý 30. dubna se tak v dejvickém kampusu bude konat Lesamáj a následující den bude Studentský Majáles v kampusu Hybernská, který patří Univerzitě Karlově.

Sobotnímu festivalu předcházel tradiční majálesový průvod. Jeho účastníci se sešli na nároží ulic Vodičkova a Jungmannova, kde studenti na začátku dubna postavili májku. Odtud vyšli směrem na stanici metra Vltavská a dál se svezli metrem do Letňan.

Vstupenky byly k mání jen na internetu

Festival otevřel brány v poledne. První na něm vystoupila skupina Johni, následoval AKMC Band a Mirai. Mezi dalšími interprety byly kapely Jelen, Horkýže Slíže, Rybičky 48 nebo Kryštof. Doprovodný program, který připravily pražské vysoké školy, nabídl mimo jiné sportovní atrakce, čajovnu, odpočinkové zóny a herní stan se zázemím pro hráče počítačových her.

Vstupenky na Pražský Majáles byly k dostání na internetu. Běžná stála 580 korun. Pro členy Majálesového věrnostního klubu byla za 460 korun a s přístupem do VIP zóny se prodávala za 999 korun.