Předseda pražské TOP 09 František Laudát je k případným personálním změnám skeptický. Sice podle něho nastanou, koalice ODS a ČSSD však instaluje jiné prověřené úředníky. Debatou obou politiků se opět nesly rozepře kvůli koaličnímu vyjednávání v Praze.

Kteří vedoucí úředníci by mohli být případně na magistrátu vyměněni, Svoboda neuvedl. „Pokud dospějeme k názoru, že je třeba člověka vyměnit, bude vyměněn, i když je to právně složitá věc,“ řekl. Podle Laudáta by bylo „mediální střelivo“ nechat ve funkcích ředitele magistrátu Martina Trnku, ředitele odboru městského investora Jiřího Tomana a ředitele odboru obchodních aktivit Petera Ďuricu. „Domnívám se, že vystrčí takzvané nové tváře,“ podotkl Laudát. Podle něho to budou úředníci z velkých pražských obvodů.

Jedno místo v radě TOP 09 odmítá

TOP 09 Laudátovými ústy opět odmítla nabídku nové koalice, aby měla jednoho člena v městské radě. „Odmítáme Národní fronty,“ řekl. Laudát znovu ohlásil zájem o předsedu kontrolního výboru, v němž by měla mít podle něho „demokratická opozice“ většinu. Svoboda TOP 09 nic neslíbil. Když TOP 09 místo v radě odmítne, ODS a ČSSD bude jednat o koaliční smlouvě, která to předpokládá, uvedl.

Dlouhou část debaty provázela pře o to, proč v Praze vznikla koalice ODS s ČSSD. Svoboda zdůrazňoval, že tím ODS reagovala na nabídku vítězné TOP 09 vůči ČSSD, která podle něho byla výhodnější než nabídka, kterou dostala ODS. Občanští demokraté nechtěli zůstat mimo hru, uvedl lídr ODS. Laudát zase hájil stanovisko, že ODS se s TOP 09 dohodnout nechtěla a nabídka daná ČSSD výrazně výhodnější nebyla. Za fámy Laudát označil spekulace, že TOP 09 nabízela ČSSD primátora, nebo většinu v městské radě.

Více k nově uzavřené koalici na pražském magistrátu čtěte ZDE