„Když jsem uviděl Bugatti Chiron, věděl jsem, že i s ním chci otestovat maximální rychlost. Ale chtěl jsem to udělat bezpečně a legálně,“ řekl Radim Passer.

Passer se tak v létě vydal do Německa, kde ve svém bugatti poprvé prolomil hranici 400 kilometrů za hodinu. K možnosti dostat se přes 380 km/h musel použít i druhý speciální startovací klíč ke svému bugatti. Na plynový pedál šlápnul brzy ráno kvůli nízkému provozu na desetikilometrovém úseku dálnice A2 u Wittenbergu a nakonec dosáhl rychlosti 414 kilometrů v hodině.

„Je červenec 2021 a uplynulo šest let od naší poslední cesty na dálnici poblíž Wittenbergu v Německu. V tomto městě jsme byli několikrát, abychom si připomněli velkého reformátora - Martina Luthera," okomentoval silně věřící Passer svůj pokus na sociálních sítích před několika dny, kdy o své jízdě informoval.

ŠKODA ENYAQ iV získala ocenění „Nejoblíbenější auto roku 2022 ve Švýcarsku“
Elektrické auto z Mladé Boleslavi Švýcaři ocenili jako nejoblíbenější vůz roku

Jeho dálniční dobrodružství neuniklo pozornosti ani světových médií, o překonání rekordu píší specializované automobilové servery v Německu, Británii či Itálii.

Bugatti Chiron stojí přes osmdesát milionů korun a Radim Passer byl mezi prvními dvěma sty zájemci, kteří si mohli vůz koupit.