„U lesních ploch musí být standardně zajištěna sjízdnost především u hlavních cest, a to pro složky integrovaného záchranného systému. Mimo hlavní cesty ale lidé mohou do lesů vyrazit na běžkách. Speciálně pro běžkaře je část přístupových cest prohrnuta takzvaně na bílo,“ říká náměstek primátora Petr Hlubuček.

Vhodných lokalit pro běžky nabízí Praha celou řadu. Mezi doporučené patří například Lesní úsek Šárka – Suchdol, Hlásek, Lesní úsek Chuchle, Ladronka, Cibulka, Chuchelský háj, Lesní úsek Hodkovičky, Modřanská rokle, Kunratický les, Lesní úsek Hostivař, Milíčovský les, Hostivařský lesopark, Lesní úsek Běchovice, Lesopark Letňany a řada dalších míst.

Některé lety na pražské letiště byly vinou sněžení zpožděny, jiné odkloněny.
Sníh komplikoval provoz pražské MHD, problémy mělo i letiště

Hlubuček ale vyzývá k opatrnosti: „Mimo značené cesty hrozí pády větví a těžkého sněhu z korun stromů. Pracovníci Lesů hlavního města Prahy samozřejmě stromy podél značených cest průběžně kontrolují, ale riziko tady stále je minimálně do doby, než odtaje těžký, mokrý sníh.“

„Lesům hlavního města Prahy pomáhají i jiné městské organizace. Například Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy nabídl svůj skútr. Přes noc společně upravili běžecké trasy v Letňanech (4 km), Kunratickém háji (2,1 km) a v Běchovicích (2 km),“ doplňuje předseda zastupitelského výboru pro dopravu Pavel Richter.

„Sněhové podmínky Praze opravdu přejí. Doufám, že se současné tréninkové možnosti v hlavním městě pozitivně projeví i na umístění Pražanů v nadcházející víkendové Jizerské padesátce,“ uzavírá radní Vít Šimral.

Pluhová tramvaj musela do akce kvůli sněhu v Praze.
Prahu zasypal sníh a do akce musela pluhová tramvaj. Podívejte se