"Známku vytiskla Tiskárna Hradištko v nákladu 1 600 000 kusů a má hodnotu E, které odpovídá ceně za obyčejnou zásilku do evropských zemí, tedy 39 korun," řekl mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Malá dřevěná soška s povrchem vymodelovaným z barevného vosku zobrazující Ježíše Krista v útlém dětství je vystavená v chrámu Panny Marie Vítězné na Malé Straně v Praze a je stará více než 400 let. Soška Pražského Jezulátka pochází podle pramenů ze Španělska, kde byla také pravděpodobně zhotovena ve druhé polovině 16. století nebo dříve. Legenda vypráví, že se Ježíšek zázračně ukázal jistému mnichovi, jenž podle jeho podoby sošku vymodeloval. Podle jiné legendy vlastnila sošku svatá Terezie od Ježíše, která velmi uctívala Ježíšovo dětství.

Ježíšek je oblečený do dlouhé košilky, pod níž jsou vidět bosé nožky. Soška je oblékána do královských rouch, v minulosti byla zdobena vzácnými šperky, které pocházely z darů věřících. Hlavu Jezulátka zdobí historická korunka. Korunka se nenasazuje přímo na sošku, je připevněna samostatně těsně nad Jezulátkem.

V kostele Panny Marie Vítězné, který je ve správě Řádu bosých karmelitánů, o sošku Jezulátka pečují řeholní sestry. Péče spočívá především v převlékání oděvu sošky – šatiček. Stejně jako kněz u oltáře, se barvy oděvu Jezulátka mění podle daného liturgického období, které se řídí podle církevního kalendáře. Obecně se používají čtyři základní barvy: bílá, červená, zelená a fialová. Převlékání sošky není jednoduchý proces: manipulace s křehkou historickou památkou vyžaduje soustředění a jemné zacházení. Červené šaty, v nichž je soška Jezulátka na známce vyobrazena, budou na sošku oblečeny v prvním měsíci příštího roku – v lednu 2022.