Odborníci na telefonu rozdávají desítky rad každý den prakticky od rána až do večera. Často je také lidé volají ke zvířatům, které pomoc ve skutečnosti nepotřebují. Například některá ptáčata rodiče dokrmují na zemi mimo hnízdo. „Malá kavka však byla odchycená již delší dobu a bylo by tak nejisté, že si ji po vrácení na místo nálezu, navíc hned vedle hlavní silnice, najdou rodiče," uvedl Zítek jeden z případů, kde nebyl výjezd záchranky původně nutný.

Zachránila již přes 3 tisíce zvířat

Za více než šest let, co funguje, najezdilo auto záchranky, více než 180 tisíc kilometrů a pomohla více než 3000 zvířat. „Jediný automobil, který má pro tyto účely k dispozici, je stále častěji v servisu. Na jeho opravy padají nemalé částky a několikrát se již stalo, že zvířecí záchranka nemohla pro své pacienty jezdit i několik dnů," popsal situaci. Vypsala proto sbírku na pořízení nového.

Záchranka začala fungovat na konci roku 2009, její kontaktní telefonní číslo je 774 155 155. Na provoz původně přispíval pražský magistrát, nyní je závislá jen na příspěvcích od lidí a sponzorů. Záchranka je v provozu v pracovních dnech mezi 7.00 hodin a 16.00 hodin, telefonní linka nepřetržitě.

Čtěte také: Záchranná stanice v Praze loni léčila 95 labutí, i kvůli trolejím