"Letos začneme stavět jak expozici Austrálie, tak konečně nový pavilon goril. Konečně se podařilo překonat všechny překážky a budeme moct začít stavět. Věřím, že až se tu sejdeme na konci této sezony nebo na začátku té příští, tak bude vidět velký pokrok v budování zahrady," řekl Bobek Českým novinám.

Slůňata Max a Rudi si užívají koupel se sprško
Oblíbené sloní mládě Max váží skoro tři čtvrtě tuny. Už mu rostou i kly

Peníze na nový areál pro australská zvířata schválili pražští radní v roce 2016. Podle tehdejších informací by se měl skládat z několika částí. Jednak z expozice ďáblů medvědovitých, největších žijících vačnatců Tasmánie, vybudován by měl být například průchozí výběh s dvěma druhy klokanů.

Nový pavilon goril se měl začít stavět již před dvěma lety, projekt ale zdržela odvolání městské části Praha-Troja a dvou místních zájmových spolků, které se zamýšlenou stavbou nesouhlasily.

Mawar musela kvůli bolesti zubů podstoupit výkon, teď už je ale v pořádku.
Zotavená orangutanice Mawar se vrátila do výběhu. Hned se chtěla pářit

Bobek dnes návštěvníkům také doporučil, aby se šli podívat na mláďata, která se v poslední době narodila - gorily, slůňata a tygřata.

Zoo Praha je pátou nejlepší zoo na světě. Jejími branami za loňský rok prošlo rekordních více než 1,4 milionu návštěvníků.
Pražská zoo zaznamenala další úspěch. Je pátá nejlepší na světě

Loni přišlo v zoo na svět 1261 mláďat 219 druhů zvířat. Velký důvod k radosti měli letos také trojští chovatelé kočkovitých šelem. Počátkem října porodila samice tygra malajského Banya dvě mláďata. Rozmnožování těchto mimořádně vzácných zvířat je přitom spojeno s mnoha obtížemi. Mezi největší chovatelské úspěchy patří také narození mláděte papouška kakadu palmového, které se vylíhlo 20. dubna.

Od 18. února chovatelé zaznamenali u lvů indických Sohana a Suchi několik dnů páření.
Lví romance v pražské zoo: páření samce Sohana s lvicí Suchi bylo úspěšné

Zoo Praha patří mezi nejnavštěvovanější místa v Praze. Od roku 2005 každý rok návštěvnost překračuje hranici jednoho milionu. Loni ji navštívilo 1,445.126 lidí. Jde tak o druhý nejlepší výsledek za dobu její existence. zahájení se zúčastnila i pražská primátorka Adriana Krnáčová, která lidi k návštěvě vyzvala i na svém twitteru.