Malý Maxmilián, jedno z nejoblíbenějších letošních mláďat, patří bezesporu mezi největší současná lákadla Zoo Praha. „Je zajímavé sledovat, s jakou pravidelností Maxmilián přibývá na váze - od svého narození váží každým dnem pravidelně o jeden kilogram více", říká o jednom ze svých nejmladších svěřenců kurátor Pavel Brandl.

Maxmilián a Sita.

O tom, jak Maxmilian dovádí s dnes již tříletou Sitou, prvním mládětem, které se v Zoo Praha narodilo, se návštěvníci mohou na vlastní oči přesvědčit tento pátek v rámci oslav Mezinárodního dne slonů.

Oslavy v pavilonu šelem 

V Údolí slonů je pro návštěvníky  během dne připraveno setkání s kurátorem Pavlem Brandlem a zajímavý program pro děti a dospělé na speciálním informačním stánku.

Další oslavy v pátek čekají u Pavilónu šelem a plazů, kde si připomeneme Mezinárodní den lvů. Přijďte se podívat, jak dovedou být tyto důstojně vyhlížející šelmy hravé a bezprostřední.

Vzácní lvi indičtí v Zoo Praha.

Prostřednictvím obou oslav by Zoo Praha ráda upozornila na nutnost ochrany těchto vzácných živočichů, jejichž počty se ve volné přírodě, přes všechna přijatá opatření, stále snižují.

PROGRAM:Mezinárodní den slonů - Údolí slonů
10.30 Setkání u slonů
12.30 Setkání u slonů - s kurátorem Pavlem Brandlem aneb vše, na co jste se chtěli zeptat
14.30 Setkání u slonů

Mezinárodní den lvů - Pavilón šelem a plazů
11.30 Setkání u lvů
14.00 Setkání u lvů
15.00 Setkání u lvů - hravé šelmy v akci

Čtěte také: V pražské zoo se v noci narodila žirafí samička, měří asi 180 cm