Osobní setkání s hadem je tím nejlepším způsobem, jak oslavit jejich světový den a připomenout si, že se jedná často o ohrožená zvířata, která zaslouží naši pozornost.

Hadi mají suché šupiny 

Spousta lidí má o hadech zkreslené představy. Tou nejrozšířenější je představa o jejich slizkém povrchu těla. Ve skutečnosti jsou hadi pokryti suchými šupinami, které jsou ale většinou natolik hladké a lesklé, že vytvářejí dojem vlhkého povrchu.

close Děti se hadů bojí o hodně méně než dospělí. info Zdroj: Petr Hamerník, Zoo Praha zoom_in

V sobotu 16. července se o tom návštěvníci  budou moci přesvědčit sami na vlastní kůži. Zveme totiž do zoo všechny, kteří mají z hadů strach a chtěli by se svého strachu zbavit.

Workshop o hadech 

Celý den bude u Vzdělávacího centra probíhat workshop, ve kterém návštěvníky odborní průvodci seznámí s hady od A po Z. A abychom nezůstali pouze u teorie, tak se s některými hady návštěvníci budou moci seznámit osobně a dokonce si na ně sáhnout.

Zoologická zahrada zve také na unikátní komentovanou prohlídku plazího Terária (v areálu Bororo) s kurátorem plazů Petrem Velenským. Tento známý odborník zcela výjimečně některá terária před návštěvníky otevře a jejich plazí obyvatele představí. Prohlídka Terária začne v 10.30 – sraz zájemců před vstupem do Terária.

Program:10.00 – 16.00 Hadí workshop – vše o hadech
Vzdělávací centrum
10.30 Komentovaná prohlídka Terária s kurátorem Petrem Velenským
Terárium v areálu Bororo
11.00 – 16.00 Zbavte se strachu a seznamte se s hadem (každou celou hodinu)
Před Vzdělávacím centrem vám představíme hada, na kterého si budete moci sáhnout.

Čtěte také: Jsou vybrány klisny koně Převalského k převozu do Mongolska